jakie drzwi do jasnej podlogi

jakie drzwi do jasnej podlogi

Jednak większość czarni nie mogli sobie pozwolić na wysokie koszty czynszu przez białych właścicieli budynków, więc wzięli w lokatorów, powodując dwa, a czasem trzy rodziny do życia w jednej lub apartament z dwoma sypialniami. Równocześnie z przeludnieniem Harlemie, przyszedł napływ nielegalnych przedsiębiorstw, takie jak numery zawodników, domów prostytucji i handlarzy narkotyków.http://korty-familygarden.pl To było przeciwdziałać nieco, kiedy bogaci czarni, głównie w przemyśle rozrywkowym, postanowił Harlem był gdzie mogli zaprezentować swoje talenty w dzielnicy wypełnionej ludźmi własnej rasy. Fritz Pollard zauważył, All-American piłkarz, który dorobił się pieniędzy w nieruchomości, przeniósł się do Harlemu, podobnie jak kolega All-America piłkarz Paul Robeson – są one przeznaczone do doskonalenia wybitną karierę aktorską i śpiew na scenie. Zostali szybko po słynnych śpiewaków jak Ethel Walters i Florance Mills i Harlem był gotowy na renesans równą świecącego White Way na Broadwayu.

jakie drzwi do jasnej podlogi

Jednak, kiedy nie było pieniędzy, aby być, białe gangsterzy jak Dutch Schultz i Owney „The Killer” Madden byli gotowi wskoczyć i wziąć zysków, przy użyciu siły, jeśli to konieczne, która jest droga i tak robili interesy. Schultz umięśnione drogę do Harlem numery biznesu, goni się takie znakomitości jak czarne Pani Stephanie St Claire i Caspara Holsztynu. A podczas szczytu prohibicji, Madden miał oczy na idealne miejsce do sprzedaży swój bootleg alkohol: The Club Deluxe na 142. Street i Lenox Avenue.

jakie drzwi do jasnej podlogi

Klub Deluxe była własnością byłego mistrza świata wagi ciężkiej Jack Johnson, pierwszym czarnym mistrz wagi ciężkiej na świecie . Zważywszy, że Johnson był biegły z pięściami, Madden i jego ogromne załogi były dobre w karabiny, noże i kije. Kilka słów wybór, poparte groźbą przemocy, z kilku skromnych dolarów wrzucony, a Johnson przekazał Club Deluxe do Madden i jego partner / menedżer George „Big Frenchy” DEMANGE.
Artykuł napisany przez: